Preparaty

Toksyna botulinowa

Azzalure jest lekiem miejscowo zwiotczającym mięśnie. Zawiera toksyne botulinową typu A.
Jest wyprodukowany głównie do stosowania we wskazaniach estetycznych.

Wypełniacze, nawilżanie, powiekszanie ust

JUVÉDERM® VOLBELLA z Lidokaina - produkt na bazie kwasu hialuronowego z linii wypełniaczy Juvéderm® VYCROSS. Delikatnie zwiększa objętość, uszlachetnia kontury, koryguje kształt warg, wygładza pionowe linie i zagłębienia w kącikach ust. To uniwersalny produkt. Świetnie sprawdza się w rewitalizacji okolicy oka oraz wypełnieniu drobnych zmarszczek. Po zastosowaniu JUVÉDERM® VOLBELLA efekty utrzymują się do 12 miesięcy.

JUVEDÉRM® VOLIFT® z Lidokaina to najnowszy produkt z rodziny wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego. Jest on trzecim produktem stworzonym w technologii VYCROSS  Jego zastosowanie to głownie wygładzenie głębokich zmarszczek oraz przywrócenie naturalnie wyglądającego konturu twarzy w jej dolnej części. Umożliwia on uzyskanie harmonijnych i długotrwałych efektów utrzymujących się do 15 miesięcy.

JUVÉDERM® VOLUMA to preparat zwiększający objętość na bazie usieciowanego kwasu hialuronowego. Zarysowuje kontury i zwiększa objętość podbródka, policzków i kości policzkowych, które stały się zapadnięte lub zbyt szczupłe z powodu utraty wagi lub utraty tłuszczu z twarzy związanej z wiekiem. Efekt utrzymuje się do 18 miesięcy.

JUVÉDERM® ULTRA 2 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, stosowany w celu usunięcia drobnych linii, w szczególności w okolicach oczu i bardzo blisko powierzchni skóry.

JUVÉDERM® ULTRA 3 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, stosowany w celu wygładzenia średnich i głębokich zmarszczek, np. między nosem a kącikiem ust.

JUVÉDERM® ULTRA 4 to wypełniacz skórny na bazie kwasu hialuronowego do wstrzykiwania, zapewniający jeszcze intensywniejszy efekt wypełnienia, stosowany w celu usunięcia znaczących zagłębień skóry za pomocą wstrzyknięć, a także dokonania korekty ust i powiększenia kości policzkowych.

Mezoterapia

SKIN-B to mieszanka substancji aktywnych do biostymulacji skóry. Aktywują one funkcje biologiczne skóry, a w konsekwencji polepsza jej działanie i stan.

SKIN-B zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz aminokwasy - prekursory kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów.

Skin Colin składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego wielkości 20-38 monomerów zdolnych do aktywacji CD (cluster of differentiation) 44. Te receptory raz aktywowane wywołują aktywację metaboliczną i multiplikującą z efektem regeneracji na poziomie skóry i naskórka. Prowadzą w szczególności do syntezy, ze strony fibroblastu nowych składników macierzy i usieciowanego kolagenu. W skład Skin Colin wchodzą również aminokwasy prekursory składników macierzy, które zgodnie z zasadami endomodulacji aktywują anaboliczne reakcje biochemiczne pozwalając na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny – „suwaka” zamykającego aktywne miejsca metalopreteionaz. Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który dezaktywuje uwalnianie jonów H+ indukowanych przez procesy zapalne w skórze i utrzymuje jej stałe pH o wartości 7,4. Pozwala to na dysocjację anionową makrocząsteczek, które budują macierz, przy zachowaniu odpychania elektrostatycznego, niezbędnego do utrzymania fizjologicznego stanu macierzy.

Kluczowym skałdnikiem Skin Colin odróżniajacym go od pozostałych produktów jest CHOLINA.

Skin Ox składa się z: fragmentów kwasu hialuronowego wielkości 20-38 monomerów zdolnych do aktywacji CD (cluster of differentiation) 44. Podstawowy skład Skin Ox jest taki sam jak pozostałych biostymulantów z Linii Skin (Skin B i Skin C). Te receptory raz aktywowane wywołują aktywację metaboliczną i multiplikującą z efektem regeneracji na poziomie skóry i naskórka. Prowadzą w szczególności do syntezy, ze strony fibroblastu nowych składników macierzy i usieciowanego kolagenu. W skład Skin C wchodzą również aminokwasy prekursory składników macierzy, które zgodnie z zasadami endomodulacji aktywują anaboliczne reakcje biochemiczne pozwalając na nowe wykształcanie struktur skórnych oraz aminokwas cysteiny – „suwaka” zamykającego aktywne miejsca metalopreteionaz. Dodatkowo do składu dodany został bikarbonat sodu, który dezaktywuje uwalnianie jonów H+ indukowanych przez procesy zapalne w skórze i utrzymuje jej stałe pH o wartości 7,4. Pozwala to na dysocjację anionową makrocząsteczek, które budują macierz, przy zachowaniu odpychania elektrostatycznego, niezbędnego do utrzymania fizjologicznego stanu macierzy.

SKIN-R to mieszanka substancji aktywnych do restrukturyzacji skóry. Aktywują one fibroblasty, odpowiedzialne za produkcję kolagenu typu I, wpływającego na jędrność skóry.

SKIN-R przeznaczony jest przede wszystkim dla skóry wiotkiej z widocznymi oznakami starzenia.

SKIN-R zawiera fragmenty kwasu hialuronowego oraz kwaśny i hipertoniczny roztwór aminokwasów.

Dostarczanie POLINUKLEOTYDÓW zawartych w preparacie PLINEST FAST, które jak wiadomo UWALNIAJĄ ADENOZYNĘ wywołuje AKTYWACJĘ KOMÓREK BRODAWKI SKÓRNEJ.

Produkty Mastelli na bazie polinukleotydów, które mają udowodnione działanie zwiększania wzrostu liczby i aktywności metabolicznej fibroblastów. Są to produkty: PLINEST, PLINEST FAST oraz najnowszy z rodziny IALEST zawierajacy kwas hialuronowy działajacy synergicznie z polinukleotydami.

Formuła dociera do przyczyny starzenia się skóry. Zawiera stabilizowany kwas hialuronowy, który nawilża skórę, pobudza skórę do tworzenia kolagenu – rewitalizuje skórę.

  • Zmniejszenie ilości wypadających włosów
  • Szybszy odrost włosów
  • Odżywienie mieszków włosowych
  • Nawilżenie suchej skóry głowy

Nagłe pojawienie się w praktyce medycyny estetycznej roztworów fosfatydylocholiny i deoksycholanu sodu (PPC-SO), silnie zmieniło techniczne podejście do możliwości terapeutycznych w niechirurgicznych zabiegach miejscowych otłuszczeń, czyli usuwania nadmiaru tkanki tłuszczowej w miejscach gdzie trudno jest się jej pozbyć za pomocą diety czy aktywności fizycznej.

W Polsce od początku 2010 r. roku pacjenci mają możliwość wykonania zabiegów redukcji tkanki tłuszczowej przy użyciu nowego preparatu o nazwie Aqualyx. W przeciwieństwie do dotychczas stosowanych substancji posiada on oficjalną europejską rejestrację do zabiegów ostrzykiwania tkanki tłuszczowej.

Aqualyx nie zawiera fosfatydylocholiny. Powszechnie wiadomo już, że fosfatydylocholina nie ma żadnego działania powodującego niszczenie komórek tłuszczowych. Faktycznie działającą substancją w rotworach fosfatydylocholiny jest detergent: deoksycholan sodu.

Mechanizm działania:

  • chelatacja metali i rozpuszczanie toksyn
  • drenaż osmotyczny macierzy
  • poprawa krążenia tętniczego
  • alkalizacja macierzy ECM
  • odbudowa protein macierzy ECM
  • działanie przeciwutleniające

Wyrób medyczny CE - ponad 100 000 wykonanych zabiegów

PRX-T®33 łączy TCA i H2O2 w zrównoważonym stężeniu:

TCA 33% - bez uszkodzenia skóry, stymuluje czynniki wzrostu fibroblastów, które dzięki H2O2 mają większe powinowactwo do specyficznych receptorów.

Kwas Kojowy 5% i H2O2 - działanie rozjaśniające.

PRX-T®33 nieablacyjna stymulacja chemiczna skóry właściwej biorewitalizacja bez igieł.

Joanna Psatas
Lekarz Dentysta
Dyplomowany Lekarz Medycyny Estetycznej
Tel. Stomatologia:
508 137 463
Tel. Medycyna Estetyczna:
534 355 555
E-Mail:
Adres:
Baworowo 86D
59-820, Leśna
Prześlij nam swój adres e-mail i bądź z nami na bierząco!